Badania profilaktyczne dzieci i mlodziezy

Objawy ciąży są różne. Zdarzają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Istnieją wyjątkowo symptomy, które w regule są odpowiednie dla wszystkich kobiet. Kojarzy się do ostatnie opuchnięć stóp i rąk (zwłaszcza w momencie lata), krwawienia dziąseł bądź same zgaga w ciąży. Także o ile w zadowalającym pozostawanie nie byliśmy spośród tym faktu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, tak w momencie ciąży obawiamy się przyjmować jakiekolwiek leki, pamiętając, iż w początkowych miesiącach ciąży każdy dodatkowy lek negatywnie wpływa na dobry rozwój dziecka. Jak zatem w skuteczny i niezawodny sposób poradzić sobie spośród obecną trudną niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Istnieje wówczas przyczyna progesteronu, który wykonywa śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Gra tym przecież ma również swoje negatywne działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega toż na ostatnim, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez poprawiającą się macicę i spada z powrotem do przełyku. I teraz to zawiera zgagę, czyli pieczenie w gardle także za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, i czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w tym przykładzie gdy najbardziej ważna stosować środki na zgagę dostępne bez drogi w aptece. Chodzi tylko sprawdzić na reklamie, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany model leków jest możliwy do korzystania i przez kobiety w ciąży. Ale w przypadku niechęci do tego rodzaju leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych środków na grę ze zgagą. Tak to, skutecznie łagodzą objawy zgagi imbir (tak samo w sukcesie ciasteczek imbirowych, kiedy również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Oraz skuteczną formą istnieje również picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na produkty, których odstawienie pomoże w przeciwdziałaniu powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, kwaśne i mocne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy