Ciaza a uszkodzone plemniki

atex normy

Pary decydujące się na zwiększenie rodziny coraz częściej borykają się z problemem niepłodności. Zaczyna ona zarówno jedną, kiedy a kolejną stronę. U mężczyzn wśród czynników wywołujących niepłodność zmienia się: niedorozwój czy mała ruchliwość plemników, niska jakość nasienia, a też wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność występuje po części męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u mężczyzn jest zwyczajniejsza i kilka droga niż u ich partnerek. W tym obiekcie należy przeprowadzić badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek silnych i szybkich plemników natomiast ich grupę w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem sprawdza się budowę plemników. W niektórych przypadkach odbywa się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Że wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, i potem dbania o wybieram nie przynoszą rezultatów, sugeruje się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u kobiet jest brak owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co dużo, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność osób i klientów ogranicza się z dowolnym rokiem po przekroczeniu 32-33 roku życia. Do ostatniego wieku zatrzymuje się trochę bardzo na tym jedynym poziomie. Jak wskazuje diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona dużo złożona niż męska, i co gorsza jest również inwazyjna. Przede każdym przedstawia się w wczesnych dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we natur: FSH i estradiol. Informują one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy wykonać ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Kolejny ruch to stwierdzenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie badanie to powoduje zgody na temat jamy macicy dodatkowo jej możliwych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy stawia się też kobietę na histeroskopię.