Home Nauka Co firma może zyskać na szkoleniach pracowników?

Co firma może zyskać na szkoleniach pracowników?

7 sierpnia 2015

Szkolenia to bardzo ważny element działalności każdej organizacji. Wchodzą one w skład procesu zarządzania zasobami ludzkimi. Kadra zarządzająca firmy powinna wychodzić naprzeciw potrzebom organizacji i jej pracowników, organizując szkolenia samodzielnie lub z wykorzystaniem specjalistycznych firm, w siedzibie firmy lub w siedzibie instytucji organizującej tego typu szkolenia.

novitus hd e

Na szkoleniach pracowników firma może wiele zyskać. Mogą one poprawić efektywność działania całej organizacji, jej poszczególnych działów, jak i zwiększyć motywację do wykonywania pracy przez poszczególnych pracowników.

Szkolenia pozwalają organizacji poradzić sobie z tym, co się dzieje wewnątrz niej, jak i w jej otoczeniu. Mogą to być zmiany organizacyjne i kadrowe, zmiany rodzaju działalności, wprowadzenie nowych odmian produktów lub usług, jak i działania konkurencji, na które można zareagować, odbywając szkolenia z określonego zakresu wiedzy. Szkolenie o odpowiedniej tematyce dostosowanej do charakteru organizacji i zmian, które pojawiają się w jej obrębie, przekłada się często na osiągane przez nią wyniki finansowe.

Dzięki regularnie przeprowadzanym szkoleniom pracowników, są oni bardziej zmotywowani do pracy, ponieważ widzą, że firma dba o ich potrzeby. Szczególnie jeśli są to fachowe szkolenia przydatne w kwestii wykonywania przez nich obowiązków na swoim stanowisku pracy lub też gdy kształtują uniwersalne umiejętności, które będą mogli oni wykorzystać w przyszłości. Pracownicy, którzy korzystają na szkoleniach organizowanych przez firmę, są wobec niej bardziej lojalni. Jest większa szansa, że firma utrzyma ich u siebie dłużej, szczególnie gdy za sfinansowanie indywidualnego kursu lub szkolenia pracownicy zobowiązują się do świadczenia u takiego pracodawcy pracy przez określony czas, podpisując stosowną umowę szkoleniową.

1 comment

Grzegorz 29 czerwca 2016 at 07:14

Przez parę lat pracowałem w małych lub mikro firmach. Niestety nie było możliwości rozwijania się w nich, ze względu na bardzo ograniczony budżet, oraz na samą działalność. Od paru miesięcy pracuję w korporacji. Jestem bardzo zaskoczony jak działa wewnętrzna organizacja w firmie. Już w pierwszym miesiącu w nowej pracy zostałem wysłany na szkolenie finansowe w Krakowie. Nie sądziłem, że jedno szkolenie jest w stanie pomóc mi zrozumieć cele i strategii działania firmy, a także lepiej odnaleźć się w nowej pracy, zidentyfikować się z firmą oraz podnieść mój system motywacji. 

Leave a Comment