Czy mozna dostac ulge przy zakupie drugiej kasy fiskalnej

Kasy fiskalne są powszechnie stosowane w celu ewidencji sprzedaży. Styczność z nimi mamy dosłownie codziennie. W każdym sklepie, w którym robimy zakupy, w kasach biletowych na dworcach czy nawet w taksówkach. We wszystkich tych miejscach występują kasy fiskalne. Każda osoba, której działalność polega na sprzedaży towarów lub usług osobom fizycznym musi prowadzić ewidencję za pomocą urządzeń fiskalnych. Jedynie sprzedaż produktów bądź świadczenie usług na rzecz firm bądź organizacji nie wymaga korzystania z kas fiskalnych.

Część osób, które prowadzą działalność nie były zadowolone z obowiązków prowadzenia ewidencji. Najbardziej dotyczyło to taksówkarzy, którzy mają obowiązek posiadania kas fiskalnych, lecz nie chcieli ich używać. Wiadomo, że wszystkie dodatkowe urządzenia wymagają dodatkowego wkładu finansowego, a także zabierają więcej czasu. W tym momencie kierowca taksówki musi posiadać taką kasę i prowadzić ewidencję. W końcu wykonuję usługę dla osób trzecich. W takich przypadkach taksówkarze starają się kupować kasy fiskalne tanio, po jak najmniejszych kosztach.

Zachęcające do prowadzenia kasy fiskalnej jest to, że można starać się o ulgę przy jej zakupie. Jak przy wszystkich możliwościach odzyskania bądź zaoszczędzenia części pieniędzy występują restrykcyjne wymagania, które trzeba spełnić, aby taką ulgę dostać. Wiadomo także, że większość z osób zaangażuje się i spełni wszystkie kryteria, aby nie zwiększać kosztów, które w przypadku własnej działalności są duże.

Część osób zastanawia się także jak wygląda i czy w ogóle istnieje ulga przy zakupie drugiej kasy fiskalnej. Niestety taka ulga nie występuje, dlatego przedsiębiorcy starają się jak najbardziej wykorzystać ten pierwszy, przysługujący upust. Wyjściem z sytuacji oraz wykorzystaniem zniżki przy zakupie kasy fiskalnej jest możliwość zgłoszenia kilku kas przed rozpoczęciem prowadzenia ewidencji sprzedaży. Dzięki temu osoba prowadząca działalność może uzyskać większą ulgę. Ważnym punktem wartym wspomnienia jest to, że należy stopniowo wprowadzać kasy fiskalne do obrotu. W pierwszym miesiącu należy zastosować minimum 20 % zgłoszonych kas.

Każdy człowiek szuka oszczędności, dlatego też i w przypadku kas fiskalnych pomysłowość ludzka nie zawodzi.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl