Droga ewakuacyjna tlumaczenie angielski

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje użycie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na które razem z ważnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do wykonywania z zdrowszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w punktach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź też w interesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w budów strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma fundamentalne znaczenie w istot ratowania zdrowia oraz życia osób, które odnalazłyśmy się w mieszkanie zagrożenia, zwiększając nadzieję na powodzenie ewakuacji.

ghg 262Zobacz opis w pdf

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w prosty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono zrobione z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej klas kleju, co udziela mu dużą odporność i moc w uciążliwych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z pomieszczenia lub domu. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w noce, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w uciążliwych warunkach związanych z wyłączeniem prądu bądź również z dobrym zadymieniem, które ogranicza widoczność.