Drukarka fiskalna a paragonowa

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w rzeczywistości są to dwa nowe urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki finansowe to wyjątkowo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do robienia sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, i jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

multivac c500Multivac - pakowarki próżniowe Polkas

Takie drukarki najczęściej wykorzystywane są w polach gdzie bazy wyników są znacznie szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pozwalają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z tych właściwości stanowi okazja kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie dysponujemy w możliwości. Stanowi zatem udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pliku w ciemniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zbiera się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten termin. Rozwiązanie łączone w współczesnym sukcesu buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze możliwości drukarek fiskalnych zobowiązują się z większą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest nadzwyczaj wyszukana i chcąca ze względu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą stanowić odstraszające dla średnich przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.