Etapy wdrozenia wms

Rozpoczęcie książki z programem Comarch Optima nie jest za skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi daleko intuicyjna a nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. I prosty jest podręcznik jaki w ciepły i konkretny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Wytwarzany stanowi w rozmiarze .pdf – ważna go ponadto zlokalizować na karcie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima również nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Strefy Klienta czy z naszego Partnera. Producent przygotował bardzo towarzyskiego i lekkiego kreatora, który szybko towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego zrealizowania zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia oczekiwania stawianej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a klienta umożliwia wyboru docelowego katalogu.

strefa exZobacz opis w pdf

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem istnieje droga dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym wprowadza się już właściwa instalacja. Trzyma ona mało minut oraz nie musi już od nas żadnej aktywności. W czasie instalacji grane są informacje o danych całego pakietu, jak i współpracy z własnymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na bok mamy nadzieję skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która prezentuje nam drugie stanowisko “w chmurze” na chronienie swoich danych. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.