Ginekolog limanowa prywatnie

Kolposkop jest istotne narzędzie w sztuce ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co oddala się negatywnie na jakości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to właśnie parametry układu optycznego mają najpełniejsze uznanie. Warto zająć się miejscem prac soczewek z danego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka trybów przybliżania, a również jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje ponad niezwykle prestiżowym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i precyzyjny ruch w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to dodatkowe istotne cesze odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to typowe żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest maksymalna moc światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić obsługiwane jednorącz.