Inwestowanie w rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze momenty bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w właściwym stylu i ponadto w niezwykły sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), iż będzie można je stwierdzić w poszukiwaniach USG. Niestety, nadal będzie ale za malutkie, by uznać jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni etap – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był obecne a znak dla prowadzącego się organizmu dziecka, że też nie godzina na indywidualne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w terminie porodu. Od tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.