Kasa fiskalna 2015 80

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w jakimkolwiek sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie dominowana jest sprzedaż detaliczna. A z początku. Co zatem jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi więc nic innego jak narzędzie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zarejestrować ruch i ilość podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i wiadomości o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są zaopatrzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w jakiej na rozwiązanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zaleca się łączna kwota podatku i cen brutto.

Symfonia premium handelSage Symfonia Start 2.0 Handel | Systemy ERP | POLKAS

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące kwalifikuje się na określone kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są używane w sumach wyróżniają się oraz na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów także pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kwocie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który również steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma