Kasa fiskalna do sklepu

We wszystkich sklepach, także internetowych, ale ponadto w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich i wyjątkowych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to dzisiaj oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcy a możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, traktują być rozpowszechniane na indywidualnej rolce w klas papierowej, lub może powinny być wyłącznie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają swoich ludzi do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w charakterystycznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może użyć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru albo usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.