Kasa fiskalna dotykowa

Obowiązkiem podatnika jest zaprogramowanie tak zwanej bazy towarowej na kasie fiskalnej. Można tego uczynić sam lub przyjmując z poradzie serwisu. Kasa fiskalna sklep powinna wynosić zaprogramowaną bazę towarową, która decyduje między innymi nazwy poszczególnych artykułów oraz usług, które przedsiębiorca stanowi w sprzedaży. Tak właściwie nadane firmy są drukowane również na oryginale, jak również na kopii paragonu fiskalnego.

Niestety przepisy prawe nie są w tej sprawie na tyle sprecyzowane żebym nie nastręczać trudności użytkownikom kas fiskalnych. Dużo spośród nich nie chce zbytnio rozbudowanej bazy towarów, ale jednocześnie wolałoby uniknąć problemów z organem podatkowym. Urząd skarbowy może okazać braki w programowaniu kasy fiskalnej, gdy nazwy sprzedawanych produktów bądź usług nie będą wcale sprecyzowane.

Wprowadzając firmy do bazy towarowej powinien narzekać na pomocy możliwości sprzętowe posiadanej kasy fiskalnej. Poszczególne modele kas fiskalnych, mają różną liczbą znaków, które można zapoznać. Minister Finansów wskazuje na to, by każdy zastosowany opis produktu bądź usługi, pozwalał na jego/jej identyfikację. Zbyt ogólne słowa nie odpowiadają wymogom prawnym w rozmiarze bycia bazy towarowej kasy fiskalnej.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_posnet_temo_hs_ej/POSNET Temo - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Kwestie pojemności bazy artykułów natomiast usług kasy fiskalnej szczególne interesują tych przedsiębiorców, którzy sprzedają wiele różnych towarów, bądź sprzedają zróżnicowane usługi. Im znacznie towarów i usług, tym sporo pracy do zaplanowania w bazie handlowej oraz tym trudniejsza jest wymagana pojemność bazy lokalowej kasy fiskalnej. Oraz kiedy wiemy, rozporządzeniem z dnia 14 marca 2013 r. w historii kas rejestrujących określa, że "paragon fiskalny powinien wynosić m.in. nazwę produktu czy usługi pozwalającą na prostą ich identyfikację". Posiada zatem na końca eliminację sytuacji, w których podatnicy będą podawać nazwami określonych grup produktów/usług, natomiast nie nazwami jednostkowych produktów/usług.

Podsumowując, tworząc bazę towarową kasy fiskalnej trzeba nauczyć się z kilkoma niuansami w współczesnej ról, a przede wszystkim z wymogami prawnymi. Notoryczne ich nierobienie, kontrola urzędu skarbowego z pewnością mieszały się z trudnymi konsekwencjami, których wszystek przedsiębiorca wolałby uniknąć. Nieco mniej restrykcyjne są przepisy wobec małych przedsiębiorstw, na przykład wobec osiedlowych sklepików, jakie nie muszą bardzo mocno precyzować nazw oferowanych produktów, na dowód nie jest wymagane stosowanie nazw bułka pełnoziarnista czy drożdżówka z makiem, a wystarczy bułka, drożdżówka, tak z oznaczeniem odpowiedniej stawki podatku za konkretny towar.