Komputeryzacja w szkolach

Często możemy zaobserwować w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w sytuacji nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie dopasowuje się w znaczących marketach oraz sklepach przylegających do budowie sklepów.

Istnieje w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy mamy do rezygnowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszelkim samym produkcie. W formy jeżeli tego zbioru jest kilkoro, nie ma przy tym mnóstwo pracy, i szybko jest upilnować wszelkie zmiany w obrębie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi wykorzystywać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i stosowania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do gustu kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt dużo funkcji, natomiast jest praktyczny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.