Krajalnica alexis

Żadna krajalnica nie okaże się użyteczna, gdyby nie jest urządzona w sprawne ostrza. W efekcie jej założeniem jest krojenie, i bez noży - ani rusz! Trzeba więc wspominać o ich regularnym ostrzeniu, i właściwie brać pod ręką kilka innych ostrzy.

Znaleźć można wiele różnych sklepów, które oferują podzespoły, części zamienne i noże do krajalnic różnego standardu i zagranicznych urządzeń. Zanim zdecydujemy się na zakup noży, warto rozejrzeć się w kilku miejscach, zwracając szczególną uwagę na wartość, stopień twardości i materiał, z jakiego ostrza powstały. Najczęściej są one dostarczane ze zwykli nierdzewnej, ale pomimo to różnią się między sobą. Można znaleźć również ostrza chromowane, chromoniklowe, a jeszcze z powłoką teflonową, które są trwalsze, prostsze także dużo trwałe na ścieranie. Najważniejsze choć jest ostatnie, aby noże posiadały stosowne atesty, pozwalające je do kontaktu z żywnością.

Kolejną sprawą jest dopasowanie odpowiednich noży do posiadanego modelu krajalnicy. Wszystkie urządzenie posiada bezpośrednie wymiary, dlatego długość lub średnica noży i model mocowań są różne. Wiele sklepów oferuje tańsze zamienniki oryginalnych ostrzy, zatem o znać firmę producenta i nazwę modelu, aby sprzedawca mógł dla nas wybrać odpowiednie noże.

I co, kiedy ostrze się stępi? Można przedłużyć jego moc, oddając je do ostrzenia w profesjonalne ręce. Takiemu sposobowi można poddać noże nawet kilka razy, później trzeba zakupić nowe. Przy domowym użytkowaniu nie przedstawia się tego przeważnie, ze powodu na niskie zużycie ostrzy. Jednakże w domach gastronomicznych, sklepach i zakładach żywienia zbiorowego wymiana lub ostrzenie noży przeprowadzać się powinna regularnie.

Ciekawą możliwością jest kup ostrzy do własnego wyposażenia w pełniejszej miary. Dużo firm oferuje wówczas rabaty i zniżki na ostrzenie. To miła opcja dla managerów i właścicieli sklepów. Pozwala zaoszczędzić, i jednocześnie zyskać czas. Zamiast kupować noże byle gdzie, a później szukać miejsc oferujących ostrzenie, warto stosować z pomocy samej firmy.

Wybór noży zapewne stanowić na wstępu trudny, w rezultacie tyle firm reklamuje nasze produkty. Jednak po dłuższym użytkowaniu krajalnicy jedni stanowimy w mieszkanie ocenić, czy dany zakup stanowił dla nas korzystny, czy same nie. Prędzej lub później dotrzemy na niezapomniany sklep i poszukiwania będą wewnątrz nami.