Kupujesz kase fiskalna o tym musisz pamietac

Zakładanie własnej firmy to zawsze długa lista obowiązków do wypełnienia. Dobry biznesplan i zaplecze finansowe to nie wszystko, przyszły przedsiębiorca musi jeszcze wypełnić mnóstwo formalności, chociażby w Urzędzie Skarbowym.

elzab alfaElzab ALFA MAX - kasa fiskalna Polkas Kraków

Jeśli zamierzamy sprzedawać produkty, bądź świadczyć usługi osobom fizycznym, obowiązkiem jest również wyposażenie się w kasę fiskalną posnet revo. To dotyczy małych sklepów, wielkich supermarketów, ale też fryzjerów, lekarzy, czy salonów kosmetycznych.

Trzeba pamiętać, że sam zakup kasy posnet revo  to dopiero początek. Ważnym i niezbędnym procesem jest też zgłoszenie kasy fiskalnej do Urzędu Skarbowego. Odbywa się to w trzech etapach.

W pierwszym kroku należy zawiadomić Urząd o ilości kas rejestrujących obrót, a także o miejscu ich używania (dokładny adres). Takie dane – złożone pisemnie – są potrzebne urzędnikom do prowadzenia ewidencji. Warto dodać, że w przypadku posiadania jedynie jednej kasy fiskalnej, ten krok można pominąć.

W momencie, gdy już uporamy się z przekazaniem Urzędowi tych informacji, możemy zabrać się za fiskalizację kasy. Ważne, by ten proces odbywał się wyłącznie w obecności pracownika serwisu. Na czym polega? Mówiąc krótko na rozpoczęciu rejestracji obrotu i uruchomieniu pamięci urządzenia. Bez tego etapu kasa fiskalna po prostu nie jest w stanie prawidłowo spełniać swojego zadania.

Trzeci – finalny etap polega na oficjalnym zgłoszeniu kasy fiskalnej w Urzędzie Skarbowym. Przede wszystkim trzeba wypełnić dwuczęściowy druk i złożyć go w odpowiednim dziale. Dopiero wtedy w pełni legalnie możemy rozpocząć rejestrowanie obrotów.

Wypełnienie wszystkich kroków i formalności to jedno, ale kasę fiskalną trzeba okresowo serwisować. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest przegląd techniczny urządzenia, wykonywany nie rzadziej niż co dwa lata. Wiele kas – automatycznie – informuje i niejako przypomina przedsiębiorcy o zbliżającym się terminie kolejnego przeglądu, do tego firmy serwisujące umieszczają na urządzeniu naklejkę z datą. Takie przypomnienia – wbrew pozorom – są bardzo przydatne. Termin łatwo zapomnieć. To z kolei może mieć poważne konsekwencje finansowe. Zgodnie z polskim prawem, opóźnienie w wykonaniu obowiązkowego przeglądu technicznego to wykroczenie finansowe, za co grozi nam grzywna.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, przy zakupie kasy fiskalnej warto sprawdzić, czy firma oferuje również kompleksowy serwis.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl