Nowa medycyna 12 2000

Do ostatnia medycyna była doskonale bezradna względem osób cierpiących psychicznie. Na szczęście, dzięki rozwojowi nauki, w obecnym okresie aktywne leczenie chorób psychicznych jest osiągalne i wiedzie nie ale do uśpienia choroby umożliwiającą ponową socjalizację chorega, a jeszcze w pewnych przypadkach całkowite wyleczenie. Jak więc widać, leczenie chorób psychicznych jest dodatkowe, jeśli tak spełni się kilka istotnych warunków. Przede wszystkim, niezmiernie znaczące jest mocne rozpoznanie choroby i zastosowanie leczenia. Zbyt długie zwlekanie z wizytą u specjalisty doprowadzi że do nasilenia się objawów choroby, a jej działanie będzie wymagało iść o wiele dłużej.

Pamiętajmy, że leczenie chorób psychicznych jest zwykle długotrwałe, dlatego trzeba nastawić się na znaczne i częste przyjmowanie leków. Po wyjściu terapii i należy uzmysłowić sobie fakt, iż leków nie można odstawić nagle, ponieważ mogłoby zatem spowodować nawet do nawrotów choroby. Wskazana jest dodatkowo współpraca i usługę rodziny chorego. Nie definiuje to wyłącznie dopilnowanie, aby chory zażył leki, a także wystarczającą naukę o chorobie i umiejętność udzielenie pomocy. Skoro jesteśmy już informację na temat tego, na co chodzi się zrealizować w trakcie leczenia choroby psychicznej, skupmy się na indywidualnym zjawisku leczenia, niczym ono przypomina oraz z czego się składa.

Zgłoszenie się do lekarze – nie można pominąć tego kroku. Bez początkowej decyzji, że coś złego może dziać się z naszym mózgiem i myśli otrzymania pomocy, sama terapia nie miałaby znaczenia. Początkowo jednak psychoterapeuta będzie jedynie z nami rozmawiać, chcąc dowiedzieć się o pierwszych objawach choroby, na czym ona liczy też o własnym ogólnym samopoczuciu. Niezbędna oraz może okazać się rozmowa z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi.Aktywna terapia – jej obowiązkiem jest wielkie zminimalizowanie objawów lub ich całkowite ustąpienie. Pewno się to działać tylko za pośrednictwem środków farmakologicznych (więc tak zwanych psychotropów) lub też psychoterapii.Utrwalenie poprawy – stanowi toż czas stosowania leków po ustąpieniu głównych objawów choroby. Faza taż zajmuje na końcu ustabilizowanie słabego i zapobieganie nawrotom epizodu choroby.Profilaktyka – stosowanie leków stabilizujących i zapobiegających nawrotowi choroby. Pewno więc stanowić więcej etap powolnego wycofywania leków psychotropowych.

Jak wtedy widać, leczenie chorób psychicznych jest nieskończone i zbiera się ze ściśle określonych kroków postępowanie. Pominięcie zaś któregoś spośród nich umie doprowadzić do niebezpiecznego nawrotu choroby.