Odkurzacze do stosowania w przemysle

Przemysł i fabryki produkujące różne produkty na masową skalę, rządzą się swoimi prawami, i wymagają zgoła innych rozwiązań niż te, które zastosowalibyśmy na małą skale, na przykład w swoim prywatnym mieszkaniu. Na halach produkcyjnych powszechnym zjawiskiem jest na przykład rozlewanie się różnych cieczy lub olejów bezpośrednio na podłogę lub na ścianę.

systemy informatyczne erpOprogramowanie dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Wysoce nieefektywnym rozwiązaniem byłoby wówczas wzywanie ekipy sprzątającej, by za pomocą szmatek i gąbek ścierała tak duże i oporne zanieczyszczenia ze ściany. Do takich awaryjnych sytuacji wykorzystuje się więc specjalne odkurzacze przemysłowe przeznaczone do zbierania oleju i cieczy. Szybko, sprawnie, bez pozostawiania jakichkolwiek śladów, i w dodatku bezpośrednio do specjalnego pojemnika łatwego do opróżnienia.

Atex vacuum cleaners, czyli centralne odkurzacze przemysłowe mogą być również wykorzystywane do zbierania innego rodzaju odpadów z podłogi, na dużą skalę. Są przeznaczone do odkurzania większych ilości odpadów z tworzyw sztucznych, drewna czy metalu, czyli wszystkiego tego, co bardzo trudno jest zebrać zmiotką i szufelką, a do czego zwyczajny odkurzacz jest po prostu nieprzystosowany. Centralne odkurzacze mają większą pojemność, większą moc ssania, zupełnie inne pojemniki przeznaczone do zbierania trudnych odpadów. Odkurzacze takie potrafią jednak przede wszystkim odkurzać na większą skalę, jednorazowo sprzątając większą powierzchnię. Jest to niesamowite udogodnienie dla ekipy sprzątającej, która i bez sytuacji awaryjnych ma sporo roboty.

Odkurzacze przemysłowe przeznaczone są zwykle do konkretnego rodzaju odpadów, i nie wykorzystuje się ich raczej do sprzątania na przykład dywanu w pracowniczej jadalni. Znajdą zastosowanie wyłącznie na halach produkcyjnych, w których podczas procesu produkcji dużo odpadów różnego typu spada na podłogę, lub w magazynach gdzie na skutek nieszczęśliwego wypadku rozsypało się dużo surowca. Na szczęście dziś przemysł jest w pełni zautomatyzowany i przystosowany tak, by oszczędzać siły fizyczne pracowników, i aby chociaż część ich pracy mogła zostać wykonana przez wysoko wydajne maszyny takie jak odkurzacze przemysłowe.