Pakowanie prozniowe wedlin jak dlugo

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania dostosowywane są zarówno do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy te stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej zatrudniane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia życia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Noszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ można je brać także do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino zapewne być noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią stanowić także dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od typu wyrobu także z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że istnieć gromadzone w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one sprzedaż wielkiej powierzchni.