Pakowarka flow pack

Istnieją rozmaite sposoby konserwowania żywności, a niektóre historią sięgają wiele wieków wstecz. W istocie można stwierdzić, iż rozwojowi ludzkości towarzyszy kreatywność w terenie różnych sposobów utrwalania produktów spożywczych.

pakowarki

Młodsze pokolenia zapewne nawet nie zdają sobie sprawy, jak dużo zachodu wymagało przechowywanie żywności przed popularyzacją lodówek. Jednak starsze postaci z pewnością pamiętają sezonowe wekowanie, peklowanie, wędzenie również zagraniczne rzeczy. Obecnie niemal każde gospodarstwa domowe wyposażone są w lodówki i zamrażarki, i jest wtedy pewnie sam z najczystszych środków na utrzymanie świeżości produktów spożywczych. A chociażby w lodówce niektóre rodzaje artykułów spożywczych, przede wszystkim ciało i ryby, potrafią się szybko zepsuć. Dobrym na obecne sposobem jest próżniowe pakowanie jedzenia. Ta technologia ma wiele zalet, ale do najważniejszych należy przedłużanie trwałości żywności dzięki temu, iż odcina bakteriom dojazd do powietrza. Jedzenie zapakowane próżniowo i chronione w niskiej temperaturze wytrzyma bardzo dłużej, niż ten tenże produkt zapakowany na model w częsty pojemnik.
Pakowanie próżniowe zatrzymuje się w Polsce coraz większe. Zgrzewarka próżniowa to inwestycja konieczna w gastronomii. Pakowanie próżniowe idzie na ludzkie porcjowanie artykułów i przekładanie ich świeżości. Posiada jeszcze inną niezmiernie znaczącą zaletę – jedzenie zapakowane próżniowo zachowuje swój właściwy rozmiar i oryginalny aromat. W profesjonalnej kuchni bardzo często zleca się pakowanie próżniowe również podczas gotowania. Taka metoda nosi nazwę gotowania sous vide i świetnie zbiera się na wzór w sukcesie delikatnych mięs.
Pakowanie próżniowe jest wówczas atrakcyjnym i skutecznym środkiem na przechowywanie żywności, które sprawdzi się zarówno w zakładzie, jak a w gastronomii.