Porfirianos y los castillos de los carpatos

Wszyscy znamy historie i historie o wampirach. Spotykamy się spośród nimi w wielu produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie tylko jako krwiożerce potwory z dużymi kłami, ale i jako jedni wojownicy albo też świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd wzięły się historie o wampirach oraz co stanowiło genezą wyobrażenia o takiej strony. Oczywiście, mamy świadomość tego, że może wszystko zaczęło się wraz z początkiem bycia Vlada Tepesa, który przeszedł do spraw właśnie jako Dracula. Nie polepsza to natomiast faktu, że ten spędzający w XV wieku hospodar wołoski nie stanowił w żadnym wypadku powiązany z ważnym piciem krwi. Musiał więc spotkać w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś tym czynnikiem potrafiła stanowić choroba genetyczna.

http://erp.polkas.pl zarządzania produkcjąOprogramowanie Unicore do komplementarnej obsługi zarządzania produkcją w enova365 i Sage Symfonia ERP w palecie rozwiązań POLKAS | Systemy ERP | POLKAS

Porfiria, bo tak o nich mowa, jest chorobą genetyczną związanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie wtedy jest nieuleczalne, ukazuje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami oraz niezwykłą nadwrażliwością na słońce, robiącą nie tylko do bliskiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, ale jeszcze do jej dużych poparzeń. Wada obecna istnieje niezmiernie oryginalnym schorzeniem, dotyka tylko osobę na 75 tys. ludzi.
Obrazy tej choroby mogą dać o sobie wiedzieć we wczesnym dzieciństwie bądź w momencie dojrzewania. Pierwsze objawy nie idą na odpowiednie zdiagnozowanie choroby, bo mogą uważać na indywidualne, o wiele mniej poważne schorzenie. Gra tym, tak jedno kiedy w wielu różnych przypadkach, porfiria ukazują się u każdego mającego w mało nowy forma. Przecież jest więc zawsze ciemnienie skóry oraz wrażliwość na ciepło, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów oraz paznokci. Zazwyczaj te mogą raczej do tego wywiady ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może wywołać do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i agresji, oraz w skrajnych przypadkach jeszcze do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że jej obrazy mogą stać złagodzone poprzez właściwy dobór leków i, jeśli więc odpowiednie, również hospitalizację.