Program ksiegowy rzeczpospolita 2017

systemy crmSystemy CRM - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Założenie działalności gospodarczej to obecnie nie tak silny problem. Teoretycznie można wszystko ustalić w poszczególnym okienku a wszelkie formalności powiązanie z otwarciem działalności firmy skupić na kilku wizytach w tytułach.

 

Zanim jednak otworzy się działalność gospodarczą warto udać się do biura rachunkowego, które podpowie nam formę prowadzenia księgowości spośród wielu dostępnych w Polsce opcji. Firmy, jakie nie przewidują za wysokich wpływów na wstępu z wytyczne powinny zastanowić się nad ryczałtem bądź podatkową księgą przychodów i rozchodów.

Pierwsza forma czyli ryczałt stanowi o tyle ciekawa, że tak właściwie zwalnia przedsiębiorcę z wiedzenia ksiąg podatkowych (o ile nie ma własnych przeciwwskazań zgodnie z ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym). Comarch optima księgowość w niniejszym przypadku stanowi mocno uproszczona. Ustawodawca przewidział te dość wysoki szczyt przychodów ewidencjonowanych w wysokości 150 tysięcy euro.

Jak możemy się domyślić przekroczenie wyżej wskazanej kwoty skutkuje koniecznością wyboru różnej linie szacowania się z przychodów. Jeżeli przychody firmy ze sprzedaży nie przekroczyły 1 mln 200 tysięcy euro wówczas możemy wybrać księgę zysków i rozchodów.

Podatkową księgę przychodów i rozchodów można robić także w kategorii papierowej jak oraz z zastosowaniem dedykowanego programu księgowego. Istotne jest natomiast uwzględnianie wszystkich przychodów i kosztów (tak zwanych rozchodów), które wykonano w nazwie. Używając programu komputerowego łatwiej zapanować nad wydatkami oraz porównywać sprzedaż w konkretnych miesiącach czy też latach prac firmy. Używanie programu komputerowego nie pomaga nas właśnie z posiadania wersji papierowej, zatem w wyznaczonym terminie należy wydrukować wszelkie dokumenty jako dowody księgowania operacji.

Jeżeli firma rozwinie skrzydła i przekroczy zyski ze sprzedaży netto w wysokości 1 200 000 euro musi minąć obecnie na dużą księgowość. W ostatnim składniku dodają się wszystkie czynności powiązane z przepływem pieniędzy i produktów na dowolnym etapie finalizacji polecenia bądź przeprowadzanych zakupów. Szczegółowość wszystkich czynności daje przejrzysty obraz sytuacji fizycznej firmy (aktywa, pasywa). Możliwość porównywania statystyk i raportowania daje impuls do optymalizacji działalności marki w jakimś jej dziale.