Swietlowka led lazienka

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną czy też świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest spośród niej wychodzone poprzez luminofor. Natomiast luminofor pobudzany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to występuje poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która przeprowadzona jest gazem.

http://pakowarki.pl/oferta/pakowarki-prozniowe-multivac/Pakowarki próżniowe MULTIVAC C100 C200 C300 C500 P100 P200 i inne

Świetlówki najczęściej wytwarzane są w układzie rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast w wykonywanie są rtęcią i argonem. W relacje od dobranego luminoforu promieniowanie produkowane istnieje na inną barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową. Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a i świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe. Ponadto mając pod opiekę odmiany konstrukcyjne świetlówki można podzielić na tradycyjne, trójpasmowe też z luminoforami wielopasmowymi. Świadcząc o zasilaniu świetlówek to napędzane są one przez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po ważne ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny. Niestety świetlówka w porównaniu z żarówką wytwarza dużo mniej ciepła. Świetlówka cechuje się wyższą skutecznością świetlną. Gra tym świetlówka pracuje znacznie dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki potrafią być produkowane w pozostałych temperaturach barwowych. Niestety lampy świetlówkowe posiadają wiele chorób. Przede każdym chce opraw z specjalnym wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Jest wielką gorszą jakość światła. Jej sprawność jest ograniczona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie ważna w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe niebezpieczne dla oczu. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, która jest bardzo skuteczną trucizną, i koszt jej zakupu jest idealniejszy. Podsumowując, świetlówki oczywiście jak wszystek produkt ma także wady, lecz również zalety. Stąd też przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.