Home Przemysł Technika odpylania i filtracji

Technika odpylania i filtracji

2 marca 2016

Współczesne instalacje odpylające reprezentują innowacyjny poziom techniki. Ich wielostronność oraz jakość są nie do przebicia. Można je używać zarówno w trybie podciśnieniowym jak i nadciśnieniowym. System wygarniania zanieczyszczeń może być dokładnie dobrany do rodzaju zdań. Technika odpylania i filtracji wnosi decydujący wkład do jakości maszyn i bezpieczeństwa pracy w wielu gałęziach przemysłu i rzemiosła.

Odpowiedni system filtracji i staranny dobór tkaniny filtracyjnej są obowiązkowe dla ludzi i otoczenia. Konsekwencje złych lub źle ustawionych systemów filtrów są niewystarczające zdolności ssania, duży pobór mocy, wielki filtr, zanieczyszczone powietrze i powietrze powrotne nawet z zanieczyszczeniami.

Url naszego bloga

Odpylacze małe pozwalają na indywidualny dobór wydajności odciągania i powierzchni filtrującej w ramach przetestowanych systemów konstrukcyjnych. Wydajność wentylatorów, powierzchnia filtrująca oraz system pozbywania się odpadów są dopasowane do konkretnych potrzeb. Zebrana mieszanina pyłu i trocin może np. być zapakowana do worków, poddana prasowaniu lub wysypana do kontenera. Jeżeli profil produkowania ulegnie zmianie, system odciągu można będzie do niego bez problemu dostosować.

Rozbudowa odpylacza, powiększenie powierzchni filtrującej oraz przebudowa w celu otrzymania większej instalacji filtrującej z możliwością ustawienia na zewnątrz obiektu są również do zrealizowania.

Filtration of dust to filtry odpylające, które są niezrównane w swojej wielostronności i jakości. Urządzenia te można używać jako filtry wykonujące pracę w trybie nadciśnieniowym jak i podciśnieniowym. System wygarniania odpadów może być za każdym razem dopasowany do rodzaju zadań.

1 comment

N. Wawrzak 30 czerwca 2016 at 10:22

Najlepszym sposobem na odpylanie jest wychwycenie pyłów w miejscu ich powstawania. Jednakże istnieją takie sytuacji kiedy nie da się zainstalować odpylacza w danym miejscu bo np. przeszkadza pracownika na stanowisku pracowniczym. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest odpylanie całego powietrza z pomieszczenia. Ilość emitowanych zanieczyszczeń definiuje nam ile powietrza należy wymienić. 

Leave a Comment