Zakup urzadzenia fiskalnego

Kasę fiskalną możemy kupić w wielu miejscach. Ale gdzie możemy znaleźć najlepsze urządzenie odpowiadające wymogą naszego przedsiębiorstwa? W dowolnym punkcie sprzedaży oferującym te urządzenia. Możemy też posiłkować się doprawdy różnorodną ofertą, jaką przedstawiają nam sklepy internetowe, których przecież jest całe multum.

Urządzenia takie jak kasy albo drukarki fiskalne winny być wdrożone do normalnego użytku za pośrednictwem profesjonalnego serwisu posiadającego aktualne uprawnienia do przeprowadzania takich czynności. Taki serwis doradza też niejednokrotnie przy wyborze kasy. Poza tym wspomaga uzyskanie zwrotu siedmiuset złotych bezpośrednio od odpowiedniego – w zależności od klienta – urzędu skarbowego. Przydatną pomocą jest też fakt, iż – tuż po zakupie kasy fiskalnej – serwis programuje kasę oraz – co bardzo ważne – ufiskalnia ją. Przeprowadza także niekiedy stosowne szkolenie w zakresie obsługi kasy, jak również wykonywania koniecznych raportów, które są przecież wymagane pod rygorem prawnym.

Przy okazji możemy nadmienić, iż zgodnie z przepisami, kiedy nie działa kasa, to i nie można wykonywać usług lub sprzedawać produktów. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest posiadanie kasy rezerwowej, ale nie jest ona wymagana prawnie. Wróćmy zatem do głównego tematu.

Kiedy zakup kasy fiskalnej dopiero przed nami, powinniśmy dobrze przemyśleć, jakiego typu urządzenia dokładnie potrzebujemy. Tymczasem rynek – jak to często skądinąd bywa – oferuje nam całe multum możliwości: możemy przebierać w gąszczu kas systemowych, komputerowych, jednostanowiskowych oraz przenośnych, a także wśród rozmaitych drukarek fiskalnych. Ważne jest więc – jak już wspomnieliśmy – by dokładnie dopasować kasę do profilu wykonywanej działalności.

Przykładowo, dla taksówkarza dobrym rozwiązaniem wydaje się kasa fiskalna przenośna. Tego typu kasy przeznaczone są zarówno do pracy w terenie, ale także kasa znajdzie zastosowanie w miejscu stacjonarnym o ograniczonej powierzchni np. u fryzjera, lekarza czy prawnika.  Przemyślmy zatem dokładnie, czy aby na pewno potrzebujemy wszystkich dodatków i możliwości, jakie znajdziemy w drogich kasach. Czy rzeczywiście będziemy potem z tych dodatków (np. z możliwości podpinania urządzeń zewnętrznych) systematycznie korzystać?


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl